Součástí každé sportovní aktivity či tréninku je i redukce tělesné hmotnosti. Díky cvičení v hypoxickém prostředí je však hubnutí zase o něco větší zábava, jelikož výsledky se dostaví rychleji. Při hypoxickém tréninku totiž dochází k rychlejšímu spalování kalorií, než tomu bývá u běžného cvičení. Navíc, pokud člověk cvičí v hypoxických podmínkách, dosáhne za stejný čas, který by věnoval klasickému cvičení, daleko lepších výsledků s trvalejším efektem. Dochází k rychlejšímu spalování kalorií, navíc toto spalování pokračuje ještě několik hodin po ukončení sportovní aktivity!

 

V porovnání se cvičením v běžném prostředí má cvičení v simulované nadmořské výšce řadu výhod:

  • aerobní aktivita je mnohem efektivnější
  • dochází k rychlejšímu a dlouhodobějšímu spalování kalorií
  • podíl metabolismu tuků na aerobní práci je mnohem vyšší
  • zvýšeni metabolismu pokračuje i po ukončení sportovní činnosti
  • zlepšují se plicní funkce a transportní kapacita krve pro kyslík
  • snižuje se oxidační stres zvýšeným odbouráváním volných radikálů
  • dochází k transformaci škodlivého cholesterolu na DHEA-hormon „mládí“

orbitrek cvici

Při stejném výkonu se v hypoxickém prostředí spálí více než dvojnásobné množství kalorií!

Pro cvičení s využitím hypoxie se používá hypoxická maska napojená na generátor vyrábějící upravený „horský“ vzduch, kterou má sportovec připevněnu ke svému obličeji. Jako sportovní aktivita poslouží nejčastěji šlapání na rotopedu, ale dá se využít i stepper, běhátko nebo orbitrek. Simulovaná nadmořská výška je nejčastěji nastavena na hodnotu mezi 1500-3000m n.m. a délka cvičení je v rozmezí 30minut až jedné hodiny.

Intenzita cvičení není příliš velká a zátěž se koriguje podle dosahované tepové frekvence (jde čistě o aerobní pásmo), ve kterém dochází ke spalování tuků. Aby se efekt projevil naplno, je potřeba tot cvičení provádět opakovaně v intervalu 2-3 týdně minimálně po dobu 3 týdnů.

V zahraniční jsou již běžně dostupná fitnes centra se speciálními tréninkovými místnostmi, kde se simulují vysokohorské podmínky a cvičí se v nich již bez masky. V těchto místnostech, které jsou vybaveny spinnery, běhátky a dalším cvičebním náčiním pro aerobní aktivity je simulováno vysokohorské prostředí, stejné jako při cvičení s maskou..

Pro nesportující veřejnost lze k účelu snížení hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu využít metodu IHT.

Kontakt

Provozovatel Hypoxického centra
Mgr. Vladimír Vaněk

 Víta Nejedlého 1161
Hradec Králové

info@hypoxicke-centrum.cz

+420 608 832 235

V tuto chvíli je možný pouze pronájem zařízení!